Rugpjūčio 19 d., penktadienį, į Kauną atvyksta Europos studentų akcija „Ride for Your Rights", kurios dalyviai dviračiais keliauja po Europą, dalyvauja susitikimuose su vietos politikais ir siekia atkreipti dėmesį į studentų mobilumo ir kitas europietiškam jaunimui aktualias problemas.

Dalyvių sutikimas Kaune vyks 16.15 val. aikštėje prie Savivaldybės (Laisvės al. 96). Tai bus pirmasis dviejų dienų programos renginys - oficialus miesto priėmimas ir projekto pristatymas.

Projektas „Ride for Your Rights" - tai kelionė dviračiais, kurios maršrutas driekiasi per 12 Europos šalių beveik 4000 km.  Liepos 3 - rugsėjo 15 dienomis vykstančiame projekte dalyviai lankosi Serbijoje, Kroatijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje ir Rusijoje.

Dviračių turą organizuoja „Campus Europae" Studentų taryba ir studentų organizacija „Erasmus Student Network" (ESN). Dviračių turo dalyviai - studentai iš visos Europos - šiuo renginiu siekia skleisti studentų mobilumo idėją, stiprinti taikią ir tolerantišką visuomenę Europoje. Pagrindinė projekto idėja yra pasiekti bendrus visai Europos bendruomenei tikslus - sumažinti studentų mobilumo kliūtis ir užtikrinti aktyvius akademinius mainus. Šiuos tikslus įprasmino rengėjų pasirašytas manifestas už studentų mobilumą.

Pasak „Campus Europae" (CE) Studentų tarybos prezidento ir renginio organizatoriaus Julian Walkowiak,  idėja surengti šią akciją kilo dirbant CE Studentų taryboje, kuri jam suteikė galimybę giliau pažvelgti į aukštojo mokslo politiką ir studentų mobilumą. „Kai suvokiau, kaip menkai iš tikrųjų yra bendradarbiaujama tarp Europos universitetų ir kiek vis dar yra problemų, su kuriomis studentai susiduria išvykdami į užsienį, aš pamaniau, kad Europoje kartu galime pasistengti ir priversti sprendimų priėmėjus suvokti šio projekto svarbą", - sako projekto autorius.

„Ride for Your Rights" projekto dalyviai kelionės metu dalyvaus įvairiuose renginiuose, seminaruose, susitiks su valstybių politikais, universitetų rektoriais, dalyvaus dviračių turuose.

Vizito Kaune metu (rugpjūčio 20 d.) 9.30 val. VDU Akademinis politologų klubas Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje surengs paskaitą/diskusiją „Europos pilietiškumas", kurioje projekto dalyviams ir visiems susirinkusiems pranešimus skaitys Seimo narys Egidijus Vareikis bei VDU dėstytojai dr. Tomas Kavaliauskas, Andrius Švarplys ir doc. dr. Džiugas Dvarionas. Diskusiją moderuos VDU doktorantas Vytautas Isoda. Renginys vyks anglų kalba. Daugiau informacijos - socialiniame tinkle „Facebook".

Projekto organizatorius J. Walkowiak teigia, kad šie susitikimai leis pasidalinti idėjomis tarp dabartinių politikos formuotojų ir jaunimo kartos, kuri galbūt vieną dieną formuos ateities visuomenę.

Projekto dalyviai Kaune taip pat aplankys Kauno IX fortą - masinių žudynių vietą. Čia jie galės susipažinti su 1941-1944 m. nacių vykdytu žydų holokaustu, masinėmis žudynėmis Lietuvoje, Kauno geto istorija. Kelionės metu dviratininkai aplankys ir kitus istorinius paminklus Kaune.

Per dvi projekto dienas tikimasi susitikti su miesto oficialiaisiais asmenimis, VDU vadovybe bei Kauno miesto jaunimu ir formalioje bei neformalioje aplinkoje perduoti žinutę apie mobilumo svarbą Europoje.

Projekto organizatorius J. Walkowiak teigia su nekantrumu laukiantis lietuvių svetingumo ir išreiškė viltį, kad į projektą įsijungs daug studentų iš skirtingų šalių. „Nėra nieko gražiau nei minti dviratį skirtingose valstybėse susipažįstant su skirtingomis kultūromis", - teigia J. Walkowiak.

Kiek anksčiau projekto organizatoriai kartu su Vytauto Didžiojo universiteto bendruomene dalyvavo reklaminio klipo filmavime, kuriame skatino dalyvauti „Ride for Your Rights" projekte.

Visus palaikančius projekto idėją kviečiame aktyviai dalyvauti dviejų dienų renginių programoje.
Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.