Jaunimo forume kalbėta apie varžybas tarp formaliojo ir neformaliojo ugdymo

Penktadienį Kaune pasibaigusiame Rytų partnerystės jaunimo forume buvo parengtos išvados apie neformaliojo  ugdymo pripažinimą. Jose pabrėžiama, kad dabartinei darbo rinkai reikia tokių kompetencijų, kurių trūksta formaliojo švietimo programose. Darbdaviai vis labiau teikia privalumą tiems darbuotojams, kurie turi praktinės patirties ir dalyvavo neformaliojo ugdymo veiklose – tarptautinėse mainų ir savanorystės programose, nevyriausybinių organizacijų veikloje.
 
Rytų partnerystės jaunimo forume dalyvavo apie 200 jaunimo lyderių, jaunimo organizacijose dirbančių darbuotojų, jaunimo politikos atstovų iš Europos Sąjungos (ES) programos „Veiklus jaunimas“ ir šešių Rytų partnerystės šalių – Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos. Forumo pranešimuose buvo diskutuojama apie neformaliojo ugdymo svarbą darbo rinkai, dalijamasi sėkmingais projektų įgyvendinimo pavyzdžiais.
 
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis Jaunimo forumo metu teigė, kad tarp formaliojo ir neformaliojo ugdymo pastebimos nuolatinės varžybos. „Šiuo metu valstybė skiria daug lėšų formaliajam ugdymui, o neformalusis ugdymas lieka antrame plane.  Klausimas, kurį reikėtų iškelti – kaip rasti pusiausvyrą tarp žinių, įgyjamų universitete, bei įgūdžių ir kompetencijų, kurių reikia darbdaviams“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.
 
Pasak užsienio reikalų ministro, Lietuva, kaip Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti valstybė, skatina Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimą jaunimo ir neformaliojo ugdymo srityje.
 
„Iki šiol ES ir Rytų partnerystės šalių vykdytų jaunimo projektų rezultatai buvo svarbūs, todėl reikia ir toliau juos tęsti. Jaunimo forumo išvados rodo, kad renginys buvo prasmingas tiek Rytų partnerystės valstybėms, tiek ES šalims. Manome, kad susirinkęs jaunimas ir toliau bendradarbiaus darydamas įtaką ES sprendimams, lemiantiems jų ateitį. Tikimės, kad pirmąkart Lietuvoje įvykęs renginys taps reguliarus“, – teigia Linas Linkevičius.
 
Forumo metu Europos Komisijos atstovai pristatė naująją ES programą jaunimui „Erasmus+“, kuri finansuos jaunimo bendradarbiavimo projektus tarp ES ir Rytų partnerystės šalių.
 
„Neformaliojo ugdymo procese įgytų kompetencijų ugdymas sunkiai įsivaizduojamas be tarptautinių mainų, savanoriškos veiklos programų. Jų metu įgyjama patirtis suteikia privalumų darbo rinkoje, todėl „Erasmus+“ programa padės spręsti jaunimo nedarbo problemą tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse“, – neabejoja forumą organizuojančios Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) direktorė Lilija Gerasimienė.
 
Rytų partnerystės jaunimo forumas vyko pirmąjį kartą ir tai buvo vienas pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių jaunimui. Forumo metu priimtos išvados  bus pristatytos ES ir Rytų partnerystės valstybių atstovams lapkričio viduryje Briuselyje vyksiančiame susitikime.
 
Agnė Kviklienė

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...