Kultūros decentralizacija: nauji iššūkiai ir galimybės Kauno rajone

Artėjant vasaros sezonui galima vis dažniau išgirsti, jog miesto erdvės šurmuliuoja nuo žmonių, kurie pasiilgę renginių po atviru dangumi mielai renkasi praleisti vakarą bendraminčių kompanijoje ir pasisemti teigiamų emocijų skambant muzikai ar poezijai. Neseniai praūžęs Kaunas Jazz tik dar kartą parodė kokie reikalingi yra miestiečius buriantys renginiai! Kultūriniai renginiai turi būti atviri, buriantys žmones ir suteikiantys galimybes jauniems profesionalams pristatyti save bei savo kūrybą.

Mieste kaip mieste. O kaip rajone?

Dažnas miesto gyventojas retai užklysta į rajono gyvenvietes (nebent turi asmeninių reikalų, arba pasiklysta beieškodamas lankytino objekto), o dažnas rajono gyventojas po darbų ne visada randa laiko nuvykti į miestą pasiklausyti koncerto ar sudalyvauti kitokioje, kultūrinėje veikloje.

Šiuo atveju dažna praktika - kultūros renginių perkėlimas į už miesto esančias žaliasias erdves, kurios ne tik džiugina gamtos išsilgusius miesto gyventojus, tačiau ir suburia vietos žmones - visada įdomu jei kažkas šurmuliuoja. Kultūros perkėlimas į kitą, netradicinę erdvę - naujos spalvos, nauji potyriai ir galimybės užsimegzti naujiems projektams bei tradicijoms. 

Ne visiems žinoma, Kauno rajono Rokų laisvalaikio salė skelbia naują vasaros sezono šūkį - būkime atviri kultūrai! Šiuo teiginiu norime pasiekti naujo požiūrio į kultūros centro kocepciją, pakviesti nebijoti būti ne miesto centre, atrasti gamtos grožį ir naujas erdves. Norime paskatinti visus kūrėjus, renginių bei kultūrinės veiklos organizatorius būti atviriems kolaboracijai - kartu, pasitelkę savo išteklius ( kūrybinius bei materialiuosius), galime suteikti naujus kokybės standartus kultūrinei veiklai. 

Žinoma, bendrame darbe mūsų laukia iššūkiai - tai geriausias vietos pajungimas bei transformacija renginio idėjai ir minčiai atskleisti, bendruomenės būrimas bei informacijos sklaida - tačiau įveikus iššūkius pasiekti rezultatai gali maloniai stebinti savo netikėtais pasiekimais. 

Taigi, dar kartą - mes esame atviri pasiūlymams, kultūriniams projektams bei individualiems asmenims, norintiems pristatyti savo kūrybą. Turime puikią bazę, kuri laukia puikių kūrybingų žmonių:) 

Norite įkvepiančios aplinkos? Atvažiuokite į Rokus, mes lauksim.

Rokų laisvalaikio salės informacija 
Rašyk: rokai.kultura@gmail.com

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...