Kultūros ministras: „Miestas, kuris pirmasis pasistatys kongresų rūmus, išloš“

Kaune viešėjęs LR Kultūros ministras Šarūnas Birutis kartu su miesto vadovais aptarė svarbiausius miesto kultūros politikos klausimus. Didžiausias dėmesys buvo skirtas pagrindinių projektų iki 2020 m. įgyvendinimui. 

„Pagrindinis šiuo metu keliamas tikslas - iki valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo pastatyti kongresų, konferencijų ir koncertų rūmus. Iki 2018 m. rūmai turėtų iškilti Aleksote, Žemojoje Fredoje, kitame Nemuno krante netoli Vytauto Didžiojo tilto", - teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Rūmai - kompleksas su 700 ir 1,5 tūkst. vietų salėmis, mažesnėmis salėmis, ekspozicijų erdvėmis, biurais, maitinimo įstaigomis ir kitomis patalpomis. Preliminariai skaičiuojama, kad šie rūmai galėtų kainuoti apie 70-80 mln. litų. Jie būtų statomi už Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. 

„Miestas, kuris pirmasis pasistatys kongresų rūmus, išloš. Šiuo metu Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatre telpa tik 800 žmonių. Su tokia turima sale organizuoti rimtų renginių bei muzikinių festivalių tiesiog negalime. Didesnės kamerinės erdvės Lietuvai labai trūksta", - teigė LR Kultūros ministras Š.Birutis. 

Kitas susitikimo metu aptartas miesto prioritetas - seniausio Lietuvoje veikiančio kino teatro „Romuva" atnaujinimas. Kauno miesto savivaldybei priklausančiai bendrovei „Kauno švara" įsigijus 15,31 proc. kino teatro akcijų iš privačių rankų, Savivaldybė artimiausiu metu galės pertvarkyti kino teatrą į viešąją įstaigą ir pretenduoti į Europos Sąjungos paramą.

„Šis kino teatras galėtų tapti nekomercinio kino centru ir būti atsvara mieste veikiantiems komerciniams teatrams. Be to, „Romuvos" erdvė paklausi ir tarp nekomercinio kino festivalių „Kauno kino festivalio", „Scanoramos"", - teigė Kauno miesto Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus vedėjas Albinas Vilčinskas. 

Kalbant apie 2014 - 2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos periodą, miesto vadovai kartu su Š.Biručiu aptarė ir planus sutvarkyti galutinį Kauno pilies bokštą, pabaigti įrengti VI forto karo muziejų bei galimybes Kauno sporto halę perduoti valdyti Lietuvos sporto universitetui. Halės patalpose galėtų būti įsteigta šio universiteto studentams skirta sportinė bazė. 


Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...