Kviečia V tarptautinis vaikų folkloro festivalis „Baltų raštai – 2013“, skirtas Tarmių metams ir Lietuvos Sąjūdžio 25-čiui

Tarptautinis vaikų folkloro festivalis „Baltų raštai”, rengiamas nuo 2009 metų ir turi gražią pradžią: pirmą kartą festivalis organizuotas pasitinkant Lietuvos tūkstantmetį, todėl ir pavadintas „Pro tūkstantmečio vartus”. Festivalio tikslas - vienyti baltų kultūros puoselėtojus, tęsiančius senąsias baltų tradicijas, populiarinti Lietuvos, Latvijos, Rusijos (Kaliningrado srities), Lenkijos ir Baltarusijos šiaurinių žemių teritorijose gyvenusių baltų genčių folklorą ir tose teritorijose gyvuojantį folklorą. Festivalio metu plėtojami tarptautiniai ryšiai, bendraujama, organizuojamos veiklos, skatinančios vaikus, jaunuolius, šeimas domėtis baltų choreografiniu, instrumentiniu folkloru, tautosaka, vaidyba ir kitomis kultūros formomis. Sukuriamos sąlygos dalyviams, miesto bendruomenei turiningai ir linksmai praleisti laisvalaikį. Festivalis „Baltų raštai“ iš kitų festivalių išsiskiria tuo, kad jame dalyvauja tik vaikai, jaunuoliai. 

Šių metų tarptautinis festivalis „Baltų raštai-2013“ skiriamas Tarmių metams ir Lietuvos Sąjūdžio 25-čiui paminėti. Festivalio globėjas – Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas. Į rugsėjo 20-22 dienomis vyksiančius renginius sugužės vaikų folkloro ansambliai, grupės iš visos Lietuvos ir Latvijos, Žiemgalės ir Vidžemės regionų, iš viso apie 500 dalyvių.
 
Tris dienas prie Kauno tautinės kultūros centro plevėsuos festivaliui sukurta „Baltų raštų“ vėliava, degs nuo Nemuno ir Neries santakoje esančio aukuro įžiebta festivalio ugnis.
  
Rugsėjo 20 d., 17 val. Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje festivalio atidarymo koncerto „Saulė pina vainikėlį – Saule pina vainadzinu“ metu skambės lietuvių, latvių dainos, instrumentinė muzika, bus „audžiamos“ šokių pynės, o meninėje akcijoje „Baltų ženklai“ vaikai, jaunieji tautodailininkai, tapys senosios protėvių kultūros ženklus.

Festivalio metu bus pristatytos festivalio svečiams ir miesto bendruomenei net dvi kompaktinės plokštelės. Tai Kauno tautinės kultūros centro studijos „Kauno bandonija“ (vadovas Algirdas Kasperavičius) įrašyta tradicinė instrumentinė muzika. O kompaktinėje plokštelėje „Kas tar taka par dvarėlį“ skamba miesto vaikų folkloro ansamblių, projekto „Aukštaičių tarmė XXI amžiuje“ dalyvių (vadovė Alvyda Česienė), atliekama tradicinė instrumentinė bei vokalinė muzika.
 
Festivalio programoje numatytos praktinės mokomosios programos vaikams, pažintys su Lietuvos liaudies buities, Vaikų literatūros muziejais, Kauno marių regioniniu parku. Mokytojams organizuojamas kvalifikacinis seminaras „Baltų kultūros reliktai tautodailėje, kalboje, muzikoje“, kuriame analizuojamas baltų kultūrinis paveldas bus siejamas su šiandiena. Sekmadienį 14 val. mokymuose „Baltų dailieji amatai“ galima bus lipdyti, rišti juostas, verti sodelį, kaldinti iš žalvario, karpyti, tapyti.

Gausu renginių ir šeštadienį, rugsėjo 21 d. Mėgstantys anksčiau keltis kviečiami 11 val. į Kauno tautinės kultūros centre organizuojamą žaidinimų rytmetį „Taukšt taukšt katutes“, vėliau vyks koncertai „Skambioji stygelė“, „Pilna Laimos trobelytė“. VšĮ Kolpingo kolegijos salėje vyks, ko gero, vienas svariausių ir tradiciniu tapęs festivalio „Baltų raštai“ renginių - IV vaikų ir moksleivių autentiškos lietuvių liaudies dainos šventė „Po tėviškės dangum“. Na, o visus koncertus aplankius, žinoma, ir pačiam pasilinksminti norėsis. Tas troškimas galės virsti realybe subatvakaryje „Pas mus bus smagu“.
Pageidaujantys senųjų apeigų, galės atšvęsti ir Rudens lygiadienį Lakštingalų slėnyje su Kauno Palemono vidurinės mokyklos folkloro ansambliu „Bitula“ (vadovai Ramunė Baniulienė, Ramunė Giedrė Pečiulienė, Jonas Misevičius).

Sekmadienį, rugsėjo 22 d., Kauno arkivyskupijos kurijos salėn sukvies uždarymo koncertas „Nemunėliais į Baltiją“. Renginio dalyviai, tikėtina ir žiūrovai, drauge padainuos, užgesins festivalio ugnį, išplukdys Nemuno ir Neries santakoje festivalio vainiką į Baltiją, palikdami viltį, kad kitais metais baltų raštai ir vėl bus pinami...

Organizatoriai džiaugiasi nuolatiniais ir naujais dalyviais, dėkoja visiems, supratusiems renginio svarbą ir vienaip ar kitaip parėmusiems tarptautinį vaikų folkloro festivalį „Baltų raštai – 2013“.

 
VISI RENGINIAI NEMOKAMI 

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...