Lenkijos ambasadorius J.Czubińskis: tikiu, kad lietuvių ir lenkų santykius sušildys jaunimas

“Jauni žmonės yra yra laisvesni, jų nevaržo praeities nuoskaudos, jie mato prasmę kartu kurti ateitį, todėl jaunimo bendradarbiavimas yra nepaprastai svarbus siekiant gerinti Lietuvos ir Lenkijos santykius”, - tvirtino Lenkijos ambasadorius Jarosławas Czubińskis Raudondvario dvare įvykusiame Vietos veiklos grupės renginyje.
 
Pirmasis ambasadoriaus vizitas
Rugsėjo 9 dieną jis atvyko susipažinti su jaunųjų žurnalistų projektu “Nas lączy Leader mus jungia” ir padėkoti Kauno rajono savivaldybei už aktyviai plėtojamus ryšius su įvairiais Lenkijos regionais.
 
Šių metų birželio pabaigoje paskirtas ambasadorius tvirtino, kad Valerijus Makūnas yra pirmasis Lietuvos meras, kurį jis oficialiai aplankė. Ir tai nėra atsitiktinumas – Kauno rajonas daug metų bendradarbiauja su Seinų ir Myslibužo pavietais, o prieš porą metų užmezgė tamprius ryšius su Varmijos Mozūrijos vaivadija.
 
“Istorinės aplinkybės mus kartais išskirdavo, atitverdavo sienomis ir net supriešindavo. Tačiau dabar gyvename vieningoje Europoje, kurioje neliko sienų, o su kaimynais vėl kartu planuojame darbus, švenčiame šventes, dalijamės patirtimi, džiaugiamės vieni kitų laimėjimais”,- apie lenkų ir lietuvių santykius kalbėjo Valerijus Makūnas.
 
Meras pastebėjo, kad bendradarbiavimas savivaldos lygmenyje yra itin svarbus, nes žmonės susipažįsta betarpiškai, užmezga naudingų ryšių.
 
Kviečia griauti stereotipus
“Reikia griauti stereotipus, kurie mūsų tautoms trukdo gyventi”, - kvietė ambasadorius Jarosławas Czubińskis.
 
Raudondvario dvaras yra ta vieta, kur puikiai jaučiasi ir lenkai, ir lietuviai. Ir ne tik todėl, kad paskutinį dvaro šeimininką grafą Tiškevičių abi tautos laiko savu.
 
Lietuvos valstybės dieną, Liepos 6-ąją, Raudondvaris sulaukė oficialios Varmijos Mozūrijos vaivadijos delegacijos ir viso pulko lenkų riterių. Pakaunės krašto žmonės galėjo pasimėgauti Mozūrijos kulinarijos paveldu, didžiulio susidomėjimo susilaukė Olštyno bibliotekos atvežta senovinių spaudinių paroda.
 
“Dažnai lankomės vieni pas kitus: keičiamės parodomis, rengiame dailininkų plenerus,  bendradarbiauja mūsų bibliotekos, švietimo įstaigos, muziejai, sporto komandos”, - vardijo Valerijus Makūnas.
 
Ne mažiau glaudūs ryšiai Kauno rajoną sieja su Myslibužo pavietu. Kaip žinia, Pščelniko miške yra saugomas lakūnų S.Dariaus ir S.Girėno atminimas. Šiame krašte lietuviai taip pat visada laukiami.
 
Steigs jaunimo namus
Jarosławas Czubińskis pasiūlė Raudondvaryje ar kuriame nors kitame pakaunės miestelyje rengti lenkų ir lietuvių jaunimo stovyklas ir patikino, kad Varmijos Mozūrijos maršalka Jacekas Protas taip pat ras tinkamą vietą tokiems susibūrimams.
Nuolat veikiantiems jaunimo namams įkurti būtų galima ieškoti lėšų ir ES fonduose.
 
“Buvimas kartu tampa prasmingas, kai turime bendrų tikslų, kai ieškome ne to, kas skiria, o kas jungia. Todėl linkiu mums visiems daugiau atvirumo, abipusės pagarbos ir supratimo”, - kalbėjo Valerijus Makūnas.
 
 
 

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...