Savivaldybėje priimti „Comenius“ projekto dalyviai

Ketvirtadienį miesto mero pavaduotojas Vytautas Vasilenko priėmė svečius - „Comenius" projekto dalyvius iš aštuonių valstybių: Kroatijos, Turkijos, Italijos, Bulgarijos, Anglijos, Lenkijos, Ispanijos ir Graikijos. Į Kauną jie atvyko pagal Palemono mokyklos įgyvendinamą projektą „Susitikime ten, kur susitinka mūsų kultūros".Projekto dalyviai labiausiai domisi Lietuvos kultūra, todėl mero pavaduotojas V. Vasilenko papasakojo apie Kauno kultūros įstaigas.

„„Kaunas yra vienintelis Lietuvos miestas, kuriame tiek daug kultūros istaigų ir kolektyvų, finansuojamų iš miesto biudžeto: keturi teatrai, keli muzikos, šokių kolektyvai, dailės ir muzikos mokyklos", - pažymėjo V. Vasilenko.

Pasak mero pavaduotojo, Kaune įsteigtos penkios premijos, kurios skiriamos meno atstovams už darbus kultūros, meno ir švietimo srityse.

„Be to, Kaunas yra aukštųjų mokyklų miestas. Čia mokosi apie 40 tūkst. studentų. Kaunas - labai žalias miestas, jis įsikūręs dviejų didžiausių Lietuvos upių - Nemuno ir Neries - santakoje, apsuptas parkų ir miškų", - sakė V. Vasilenko.

Kiekvienos šalies atstovai trumpai pristatė savo šalį, padėkojo už šiltą priėmimą. Svečiai tvirtino esantys sužavėti Lietuva, kuri, anot jų, yra „graži kaip pasakų šalis".

Palemono mokyklos mokiniai ir mokytojai surengė susipažinimo vakarones, kurių metu svečiai klausėsi lietuvių liaudies dainų, mokėsi šokti liaudiškus šokius. Švietimo ir ugdymo skyriaus Formaliojo poskyrio vedėja Vilija Adaškevičienė padėkojo svečiams už gražius žodžius Lietuvai ir Kaunui.

„Džiugu, kad mainų programoje dalyvauja mokiniai. Anksčiau į kitas šalis vyko mokytojai, jie dalijosi patirtimi, dabar draugystę tarp valstybių plėtoja mokiniai. Bendravimas bus visiems naudingas. Linkiu gražių idėjų ir racionalių sprendimų. Kiekvienos šalies tapatumas įdomus, todėl ir naudinga bendrauti", - sakė V. Adaškevičienė.

Svečius priėmė ir visur lydi Palemono mokyklos direktorės pavaduotoja Ramunė Baniulienė ir mokytojos, projekto kuratorės, Janina Adomaitienė ir Rita Agurkienė.Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...