Nepriklausomi šilumos gamintojai šildymo sezonui yra pasirengę

Trečiadienį bendrovė „Kauno energija" atvirai diskusijai dėl pasiruošimo 2013-2014 metų šildymo sezonui sukvietė Kaune šilumą tiekiančius ir jau šį šildymo sezoną planuojančius pradėti ją tiekti nepriklausomus šilumos gamintojus (NŠG). Diskusija buvo surengta siekiant įvertinti NŠG pasirengimą netrukus prasidėsiančiam šildymo sezonui ir aptarti technines problemas, iškylančias ar galinčias iškilti tiekiant šilumą į tinklus. Diskusijoje dalyvavusių NŠG atstovų buvo klausiama apie apsirūpinimą kuru, apie galimybes patikimai tiekti šilumą į tinklus, tiekimo režimų išlaikymą bei kitus techninius klausimus. NŠG atstovai užtikrino, kad tiekti šilumą be sutrikimų yra pasirengę. Visi gamintojai užtikrino, kad turi veikiančias kuro tiekimo sutartis, kalbėta ir apie jų planus plėsti gamybą bei galimybes mažinti „Kauno energijai" parduodamos šilumos kainą.Diskusijos metu buvo pasiūlyta realiuoju laiku keistis tinklo apkrovimo duomenimis, griežčiau kontroliuoti į tinklą tiekiamo termofikacinio vandens temperatūras, daug dėmesio skirta kuro bei galių rezervavimo problemoms. Kuro ir gamybos galių rezervavimas - viena iš opesnių šilumos gamybos problemų gamintojams, kurie šilumą gamina iš dujų.

Todėl diskusijoje dalyvavęs AB „Kauno energija" valdybos pirmininkas V. Lukoševičius sakė, kad bendrovė kreipsis į Valstybinę energetikos inspekciją dėl skysto kuro rezervo atsargų Kauno termofikacijos elektrinėje patikrinimo. Taip pat bendrovės valdybos pirmininkas diskusijoje dalyvavusių Kauno termofikacijos elektrinės atstovų klausė, kokias garantijas gauna AB „Kauno energija" ir Kauno šilumos vartotojai už savo kas mėnesį elektrinei mokamą galios rezervavimo mokestį, kuris sudaro daugiau nei 1 mln. litų per mėnesį. Į pastarąjį klausimą iš esmės atsakyta nebuvo.

AB „Kauno energija" generalinis direktorius R. Bakas sakė, kad ir pačios bendrovės vykdomi šilumos gamybos šaltinių - „Šilko", „Pergalės", Ežerėlio ir Noreikiškių katilinių bei Petrašiūnų elektrinės - modernizavimo projektai jau šį šildymo sezoną turėtų mažinti bendrovės šilumos gamybos palyginamųjų sąnaudų svertinį vidurkį, kuris lemia iš NŠG superkamos šilumos kainų „lubas". Tai mažins galutines šilumos kainas vartotojams.

Paminėta, jog jau šį mėnesį bus baigta „Šilko" katilinės rekonstrukcija, kur dirbti biokuru pritaikytas vandens šildymo katilas. „Pergalės" katilinėje bus instaliuotas naujas dujinis 18 MW vandens šildymo katilas, prijungiant jį prie esamo ekonomaizerio. Dar vieną dujinį katilą bendrovė pradeda statyti ir „Šilko" katilinėje. Būsimojo katilo galia - 15 MW.

Kaip ir „Pergalės" katilinėje, naujasis „Šilko" dujinis katilas turėtų būti baigtas įrengti iki 2013 metų pabaigos. Būtent bendrovės atliktos investicijos į šilumos gamybos šaltinių rekonstrukcijas, gerinančias efektyvumą, sumažino šilumos gamybos palyginamąsias sąnaudas ir dėl to NŠG yra priversti parduoti šilumą pigiau. „Kauno energijos" atlikti veiksmai įtakojo, kad šilumos kaina vartotojams, lyginant su praėjusių metų spalio mėnesiu, sumažėjo 16 proc. Plečiantis konkurencijai šilumos gamybos sektoriuje, parduodamos šilumos kaina turėtų dar labiau sumažėti.

Iš viso per 2013 - 2014 metus AB „Kauno energija" planuoja atnaujinti ir pagerinti efektyvumą apie 17 proc. savo turimų šilumos gamybos šaltinių. Tuo tarpu Kauno termofikacijos elektrinė kol kas iš esmės savo valdomo ūkio neatnaujino.

Baigdamas diskusiją AB „Kauno energija" valdybos pirmininkas V. Lukoševičius reziumavo, kad visi - tiek AB „Kauno energija", tiek ir NŠG - vykdydami savo veiklą turi siekti ekonominės naudos ne tik sau, bet ir vartotojams, kuri galėtų pasireikšti dar mažesnėmis tiekiamos šilumos kainomis.

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...