Rinkimų dieną Kauno apskrityje pradėti du ikiteisminiai tyrimai

Rinkimų dieną, kovo 1-ąją, Kauno apskrityje gauta 19 pranešimų apie galimus pažeidimus, susijusius su rinkimais. Dėl 2 iš jų pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Kovo 1 d. 12.49 val. gautas 68-erių metų moters pareiškimas, kad 2015-03-01 apie 12.30 val., jai dirbant stebėtoja Kauno m. Žagarės rinkiminėje apylinkėje Nr. 22, prie rinkimų kabinų ji pastebėjo galimą rinkimų pažeidimą, kai du rinkėjai tarėsi už ką balsuoti. Išėjus rinkėjams iš rinkiminės apylinkės, pareiškėja, norėdama užfiksuoti savo mobiliuoju telefonu pažeidėjus, pradėjo filmuoti. Priėjus prie vyriškių, kurie stovėjo prie automobilio Mūšos g., Kaune, vienas iš vyriškių, agresyviai nusiteikęs, priėjo prie pareiškėjos, pagriebė ją už striukės apykaklės, tampė, įdrėskė jai į veidą, išmušė iš rankų mobiliojo ryšio telefoną. Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės patruliai Tilžės g., rado du vyriškius. Šie asmenys pristatyti į Kauno m. Centro PK, kur patikrintas jų girtumas ir nustatytos tapatybės. 65-erių metų ir 68-erių metų vyrams įteikti šaukimai atvykti į Santakos PK. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d.

Kovo 1 d. 10.45 val. Kauno apskr. VPK gautas 29-erių metų moters pareiškimas, kad kovo 1 d. apie 11.00 val. rinkimų apylinkėje Nr. 45 (Vytauto pr., Kaune) 48-erių metų vyras paprašė leisti balsuoti šioje apylinkėje. Gavus leidimą, jam buvo išduoti rinkimų biuleteniai balsuoti. Minėtas asmuo į balsadėžę įmetė ne gautus rinkimų biuletenius, o kitos rinkimų apylinkės spaudu pažymėtus biuletenius. Patikrinus minėtą pilietį, pas jį rasti nepažymėti rinkimų apylinkės Nr. 45 biuleteniai. Vyras pristatytas į Kauno apskr. VPK Kauno m. Centro PK, apklaustas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 str. 1 d.

Iš viso iki kovo 2 d. 8.00 val. visoje šalyje gauta 413 pranešimų, pradėti 35 ikiteisminiai tyrimai. Iš jų Kauno apskrityje: 33 pranešimai, 4 ikiteisminiai tyrimai.

Daugiausia sulaukta pranešimų dėl neleistinos agitacijos, rinkėjų vežimo, įtartinų asmenų ar automobilių, galimai perkančių balsus.

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...