Raudondvario dvare pagerbti Kauno rajono šimtukininkai

Susumavus valstybinių brandos egzaminų rezultatus paaiškėjo, jog dvidešimt septynių Kauno rajono abiturientų žinios įvertintos 100 balų. Du abiturientai pelnė po du aukščiausius balus. Raudondvario pilies didžiojoje menėje surengtas šių abiturientų pagerbimas.

Padėkoti už gražius rezultatus, Kauno rajono vardo garsinimą, palinkėti sėkmės naujame gyvenimo etape atvyko Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, LR Seimo narė Raminta Popovienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Angelė Ščiukauskienė, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus specialistai, ugdymo įstaigų direktoriai, abiturientų mokytojai, artimieji.

„Mokykloje jūs jau įrodėte, kad tvirtai laikote likimą savo rankose, kad ne plaukiate pasroviui, o ryžtingai siekiate užsibrėžtų  tikslų. Akivaizdu – sėkmė aplanko ne vien gabiausius. Pirmiausiai ji šypsosi atkakliausiems, darbščiausiems“, – kalbėjo meras.

Garliavos Juozo Lukšos gimnazija šiemet išugdė 11 šimtukininkų. Po du šimtukus gavo abiturientai Marius Gedgaudas ir Tadas Naujokaitis. Aukščiausią balą Marius pelnė laikydamas anglų kalbos ir matematikos egzaminus, Tadas – anglų ir lietuvių kalbos.

100 balų surinko Indrė Simuntytė (anglų kalba), Giedrė Povilaitytė (lietuvių kalba), Rūta Pupalytė (lietuvių kalba), Guoda Daunoraitė (lietuvių kalba), Aušra Morkūnaitė (matematika), Rokas Kurtinaitis (matematika), Gabija Pancekauskaitė (matematika).

Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija į naują gyvenimo etapą išleido 8 šimtukininkus. Taip egzaminus išlaikė Andrius Ivanauskas (anglų kalba), Lina Jackutė (anglų kalba), Laura Matikaitė (anglų kalba), Tomas Timinskas (anglų kalba), Gabrielė Tamulytė (lietuvių kalba), Roberta Poškaitė (lietuvių kalba), Justina Šimkutė (lietuvių kalba), Monika Cicėnaitė (matematika).

Garliavos Jonučių vidurinė mokykla šiemet išugdė 4 šimtukininkus. Tai Mingailė Lengvinaitė (anglų kalba), benas Lengvinas (anglų kalba), Lukas Mikelionis (anglų kalba), Gytis Radzevičius (matematika).

Po 100 balų surinko 3 Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos abiturientai: Gabrielė Stripeikytė (anglų kalba), Evelina Kudrešova (matematika), Laurita Sapitskaja (rusų kalba).

Čekiškės Prano Dovydaičio vidurinės mokyklos abiturientė Gerdvilė Gudaitytė gavo 100 balų įvertinimą išlaikiusi anglų kalbos egzaminą, Raudondvario gimnazijos abiturientė – anglų kalbos, o Vilkijos gimnazijos abiturientas Matas Dabulskis – geografijos.

Šių mokslo metais brandos egzaminų metu Kauno rajone daugiausia 100 balų įvertinimų gauta laikant anglų kalbos egzaminą. Juos surinko net 13 abiturientų.

Matematikos ir lietuvių egzaminų 100 balų surinko po 7 abiturientus. Po 1 šimtuką  –  geografijos ir rusų kalbos.

Šiais metais Kauno rajono, kaip ir visos šalies, abiturientams, sunkiau sekėsi laikyti lietuvių kalbos ir literatūros (neišlaikymo proc. 13,5, šalies – 9.8), informacinių technologijų (neišlaikymo proc. 18,6, šalies – 17,6) matematikos (neišlaikymo proc. 6,9, šalyje – 6,6) egzaminus. Tačiau tiek matematikos, tiek ir lietuvių kalbos dalykų egzaminuose 7 mokiniai buvo įvertinti 100 balų.

2013 metais brandos egzaminai buvo vykdomi 24-iuose mokyklinių ir 27-iuose valstybinių brandos egzaminų centruose. 

Prašymus laikyti  egzaminus pateikė 789 (pernai – 832) abiturientai: 717 (pernai – 724) rajono mokyklų, 35 Vilkijos žemės ūkio mokyklos, 19 Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos ir 18 eksternų.

Nors brandos atestatui gauti pakanka išlaikyti 2-jų mokomųjų dalykų egzaminus, tačiau vidutiniškai kandidatai rinkosi 3,4 egzamino.

Be privalomojo lietuvių kalbos egzamino (valstybinį egzaminą laikė 568, mokyklinį –206 kandidatai), šiais metais, kaip ir pernai, populiariausi buvo matematikos (389 kandidatai), anglų kalbos (347 kandidatai) ir istorijos (322 kandidatai) valstybiniai egzaminai.

„Mes jumis labai didžiuojamės ir dėkojame už pastangas garsinant Kauno rajoną puikiais mokslo laimėjimais. Todėl šiandien pakvietėme jus čia, į naujai atgimusią Raudondvario pilį, dar kartą padėkoti ir palinkėti gero skrydžio“, – džiaugėsi  Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Irena Marcinkevičienė.

Šventinę renginio aplinką sukurti padėjo Garliavos meno mokyklos auklėtiniai. Po oficialiosios dalies buvo surengta ekskursija, apie Raudondvario dvarą, abiturientai susipažino su pilyje eksponuojamomis parodomis, o vėliau parašė linkėjimus savo gimtajam kraštui.

KRS informacija

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...