Žolinių puokštė Saulėtekiuose

Minios žmonių rinkosi į mažą Saulėtekių kaimelį švęsti Žolinės. Čia pašventintas koplytstulpis, išrinkta gražiausia Žolinių puokštė, sukurtas floristinis kilimas.

Žolinė – svarbi Vilkijos apylinkių seniūnijos Saulėtekio bendruomenės šventė. Saulėtekiškiai tvirtina, jog derlių vienas neužauginsi – reikia kaimynų pagalbos. Jie tiki, kad per Žolinę būtina susitikti ir pabendrauti su kaimynais – antraip būsi neturtingas. Tad nenuostabu, kad  bendruomenė per Žolinę linksminosi iki vėlyvo vakaro.
 
Šventė prasidėjo mišiomis Šv. Jurgio bažnyčioje. Po jų pašventintas naujas koplytstulpis „Atpirkimas". Paminklą sukūrė Linas Saladis. 

Renginio dalyvius pasveikino LR Seimo narys Antanas Nesteckis, atvykęs į šventę su žmona Nijole, Vilkijos apylinkių seniūnas Arūnas Bačiūnas, Saulėtekio Antano Mackevičiaus pagrindinės mokyklos direktorius Julius Totkevičius.

Dalyvius linksmino Batniavos kultūros centro vaikų liaudiška muzikos kapela ,,Karklynėlis” (vadovė Regina Aleknienė), Padauguvos vokalinis estradinis ansamblis (vadovas Jonas Šalčius), kuriam talkino Ariogalos literatų klubo ,,Atgaiva” skaitovai, Vilkijos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis (vadovė Ligita Zavadzkienė), Liučiūnų kaimiškos muzikos kapela „Griežlė“ ir moterų vokalinis ansamblis (vadovas Viktoras Štilpa), Kėdainių r. Langakių moterų vokalinis ansamblis „Šermukšnėlės“ (vadovė Ligita Zavadzkienė). Kaimo sodybos ,,Lazduona” šeimininkas Valentinas Pancerna, pritardamas gitara, atliko dainas savo mamos poetės V. Pancernienės sukurtomis eilėmis. 
 
Antano Mackevičiaus pagrindinės mokyklos sporto salėje įspūdingas puokštes eksponavo Saulėtekių ir kaimyninių bendruomenių – Padauguvos kaimo, Daugėliškių krašto, Čekiškės atstovai. Žiūrovų balsais gražiausia Žolinių puokšte buvo pripažinta Čekiškės kultūros centro direktorės  Elenos Tarolienės puokštė. II–oji ir III-ioji vietos teko Marytės Mejarienės ir Aurelijos Mazurkevičienės puokštėms.
 
Jaunimas dalyvavo taikliausio tritaškių ir baudų metiko konkursuose. Šventei įpusėjus buvo pradėtas kurti floristinis kilimas. Saulėtekių, Padauguvos, Daugėliškių bendruomenių narėms tai buvo nelengvas uždavinys, nes lietus tuo metu pliaupte pliaupė. Tačiau baigus dėlioti žolynus dangų vėl nušvietė saulė. 

Renginį vainikavo Vilkijos apylinkių seniūno Arūno Bačiūno dovanoti fejerverkai.

 

KRS informacija

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...