Drama Garliavoje: Stankūnaitė paliko Kedžių namą be dukros

Penktadienį į Venckų namus vėl atvyko Laimutė Stankūnaitė, kuri jau ketvirtą kartą šią savaitę susitinka su savo dukra.

Buvo manoma, kad jau šiandien L. Stankūnaitė gali mėginti išsivežti mergaitę, tačiau po dramatiško susitikimo, kurį sergėjo gausus būrys policijos pareigūnų, L. Stankūnaitė iš namo išėjo be mergaitės.

12.56   
Policijos pareigūnai paneigė informaciją, kad šiandien Garliavoje prieš mergaitę ar kitus asmenis buvo naudota jėga, guminės lazdos ar kitokia prievarta.

12.35   
L. Stankūnaitės advokatas G. Černiauskas teigė, kad mergaitė buvo kurstoma neišvykti iš Kedžių namų, o pati L. Stankūnaitė antrą kartą į Kedžių namus grįžo pažiūrėti, kaip jaučiasi dukra, bei pabandyti dar pabendrauti su ja. Anot advokato, esant tokiai situacijai bei mergaitės nervinei būklei, vaiko teisių specialistai neleido mergaitei palikti namų.

12.28   
L. Stankūnaitė antrą kartą išėjo iš Kedžių namų, šį kartą ir vėl be mergaitės. Susirinkusi minia ją pasitiko šūksniais „gėda“ ir keiksmažodžiais.

12.20   
Anot Skučienės, įėję į namą mergaitės ir L. Stankūnaitės apsauginiai mėgino tartis, kaip įvykdyti teismo sprendimą, tada vienas iš apsauginių čiupo mergaitę ir mėgino ją išsinešti. A. Skučienė sako, kad ji puolė apsauginį ir tuo metu buvo sužalota ji ir iš apsauginio rankų iškritusi mergaitė.

12.15   
Teigiama, kad L. Stankūnaitė suvaidino, kad išvažiuoja, tačiau po dešimties minučių vėl grįžo į Kedžių namą.

12.00   
Į Kedžių namus sugrįžo teisėja Neringa Venckienė. Manoma, kad ji atvyko iš darbo.

11.57   
Gausios policijos pajėgos išvyko iš įvykio vietos. Mergaitės kol kas vežti neplanuojama.

11.55   
Iš Kedžių namų išėjo teismo antstolė S. Vaicekauskienė. Minia ją pasitiko švilpimu ir šūksniais „gėda“. Antstolę palydėjo policijos pareigūnai. Po kelių minučių iš namo išėjo ir L. Stankūnaitė, mergaitė liko viduje.

11.50   
A. Skučienė teigė, kad ją sužalojo mergaitės apsauginiai, todėl nusprendė, kad apsauga bus keičiama. Ji teigė, kad apstumdyta buvo ir mergaitė. A. Skučienės teigimu, mergaitė atsisako kur nors vykti kartu su L. Stankūnaite ir motiną kelis kartus pavadino pedofile.

11.45   
Iš Kedžių namų išėjusi Audronė Skučienė kreipėsi į minią ir paprašė neleisti mergaitės vežti į ligoninę. Liudininkų teigimu, A. Skučienė, D. Kedžio teta, tarpduryje pasirodė su praskelta lūpa.

11.41
Prie Kedžių namų grįžo greitosios automobilis, kol kas nėra aišku, kam jo prireikė.

11.40   
Prezidentė Dalia Grybauskaitė išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad prievarta vaiko atžvilgiu yra netoleruotina. (Nuoroda)
Keturi Seimo nariai ragina vaiko teisių apsaugos kontrolierę imtis priemonių dėl ketvirtadienio Kėdainių teismo priimto sprendimo Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukros atžvilgiu, kuris neva parodo, kad Lietuvoje įsigalioja brutali tvarka. (Nuoroda)

11.26   
Pranešama, kad pastate, kur vyksta mergaitės ir mamos susitikimas, girdėti klyksmas. Mergaitę planuojama išvežti.
Pareigūnai atitvėrė teritoriją, lauke susirinkę žmonės ėmė šaukti ir verkti.

11.20   
Atmosferai kaistant, į įvykio vietą atvyko penki policijos automobiliai viešajai tvarkai palaikyti.

11.10   
Garliavoje susirinkę žmonės pradėjo eiti arčiau Kedžių namų, kur vyksta mergaitės ir motinos susitikimas. Aplink namą susirinko apie 50 žmonių.

11.10   
Į Garliavą atvyko greitoji medicinos pagalba. Medikų pagalbos prireikė apalpusiai Laimutei Kedienei.

10.00   
„Lietuvos žinių“ duomenimis, L. Stankūnaitė prie Venckų namų atvyko apie 10 valandą. Ją atlydėjo trys kaukėti apsauginiai, kurie, liudininkų teigimu, šį kartą nusiteikę gana agresyviai. Pasak jų, įvykio vietoje dirbantiems žurnalistams neleista filmuoti iš įprastų vietų, operatoriai netgi buvo apstumdyti.

09.52   
Iki atvykstant L. Stankūnaitei, mergaitę aplankė dvi Vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovės. Teigiama, kad jos įkalbėjo mergaitę susitikti su mama, nors pastaroji to iš pradžių nenorėjo.

Antstolė prašo apsaugos

Antstolė Sonata Vaicekauskienė paprašė, kad jai būtų skirta apsauga. Tačiau Kauno policija teigia, kad iki šiol nėra gavusi jokio rašto. Antstolė atsisako vykti į įvykio vietą ir vykdyti teismo sprendimą, kol nebus skirta apsauga.

Pranešama, kad Garliavoje, šalia Kedžių namų, jau renkasi žmonės, kurie baiminasi, kad mergaitė gali būti prievarta atiduota L. Stankūnaitei.

Alfa.lt primena, kad Kėdainių teismas išdavė leidimą antstolei S. Vaicekauskienei prievarta paimti vaiką iš Neringos Venckienės namų.

Antstolė S. Vaicekauskienė siekia įvykdyti teismo sprendimą ir 8 metų mergaitę grąžinti mamai.

Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė N. Venckienės globojamą jos velionio brolio Drąsiaus Kedžio ir L. Stankūnaitės dukrą perduoti jos motinai, tačiau sprendimas iki šiol neįvykdytas.

Taip pat Kėdainių teismas, leidęs antstolei prievarta paimti vaiką, kurio goba perduodama motinai, teisėjai N. Venckienei skyrė baudą už teismo sprendimo nevykdymą.

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...