Būsimieji vairuotojai Kauno pareigūnams ir medikams parodė savo įgūdžius

„Kiekvienas vairuotojas, net dar tik ketinantis vairuoti transporto priemonę, privalo žinoti, kaip elgtis įvykus eismo įvykiui, sugebėti suteikti pirmąją pagalbą eismo įvykio metu sužalotam asmeniui, žinoti, kokių būtinų priemonių reikėtų imtis įvykus nelaimei, ar tiesiog sugedus automobiliui. Kas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tik smulkmena, gali lemti mūsų pačių ar kitų eismo dalyvių saugumą kelyje“,- teigia Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos pareigūnai.

Daugelis jaunų, ką tik pilnametystės sulaukusių žmonių, neįsivaizduoja, kaip galima neturėti vairuotojo pažymėjimo ir galimybės savarankiškai keliauti kur panorėjus, teisės vairuoti transporto priemonę turėjimas, vis labiau tampa būtinybe. Antradienį, birželio 5 d., Kauno apskr. VPK pareigūnai kartu su LSMU ligoninės Kauno klinikomis ir vairavimo mokykla UAB „ARV-Auto“ organizavo renginį „Kelyje smulkmenų nebūna!“, kurio tikslas buvo būtent patikrinti būsimųjų vairuotojų gebėjimus, žinias ir suvokimą apie pagrindines Kelių eismo taisykles, priminti pirmosios medicininės pagalbos suteikimo svarbą. Taip pat moksleiviams suteikta galimybė kartu su profesionaliais vairavimo instruktoriais įvertinti gebėjimą valdyti transporto priemonę.

Būsimieji vairuotojai atliko įvairias užduotis, demonstravo savo gebėjimus ir žinias, kurias vertino savo srities profesionalai. Kauno klinikų darbuotojų organizuotoje užduotyje jaunuoliai turėjo parodyti, kaip reikia suteikti pirmąją medicininę pagalbą, papasakoti, kodėl yra svarbu greitai ir tinkamai ją suteikti. „Įvykus eismo įvykiui, kurio metu yra sužalotų asmenų, be galo svarbu pirmosiomis minutėmis tinkamai suteikti medicininę pagalbą, kadangi ir kelios akimirkos gali išgelbėti žmogaus gyvybę“,- apie pirmosios medicinos pagalbos suteikimo svarbą priminė Kauno klinikų darbuotojai.

Kauno apskr. VPK pareigūnų organizuotoje užduotyje būsimieji vairuotojai parodė savo jau turimas žinias apie Kelių eismo taisykles, kurias įgijo mokydamiesi vairuoti transporto priemonę, aiškino, kodėl jų privaloma laikytis ir kas gresia asmenims, kurie nusprendžia jas pažeisti. Teoriją pritaikė ir praktikoje, atlikdami vairavimo mokyklos UAB „ARV- Auto“ užduotį, kurioje reikėjo demonstravo savo vairavimo įgūdžius.

"Keliuose kasdien įvyksta nemažai eismo įvykių, kurių metu sužalojami ar žūsta eismo dalyviai, dažnai sudaromos avarinės situacijos dėl vairuotojų neapdairumo, vairavimo įgūdžių stokos, kartais tiesiog dėl nemokėjimo tinkamai pažymėti įspėjamaisiais kelio ženklais priverstinai sustojusio automobilio. Pasitaiko atvejų, kuomet to padaryti neįmanoma, kadangi automobilyje nebūna privalomų vežtis daiktų: avarinio stovėjimo ženklo, šviesą atspindinčios liemenės, pirmosios pagalbos rinkinio, gesintuvo ir kitų daiktų - paprastas žmogaus neapdairumas gali turėti itin neigiamų pasekmių, ypač kai kelyje būtina suteikti pirmąją pagalbą“,- kalbėjo Kauno apskr. VPK pareigūnai.

Atlikę paskirtas užduotis moksleiviai išbandė įvairias kitas pramogas. Užsidėję specialius akinius, jie galėjo įvertinti, kaip neblaivus žmogus jaučiasi, koordinuoja erdvėje. Taip pat išbandė ir šiek tiek kitokį futbolą - sėdint ant riedlenčių, reikėjo stengtis įmesti kamuolį į varžovų vartus. Į organizuojamą renginį atvyko ir Kauno apskr. VPK Patrulių kuopos pareigūnų ekipažas, kurie pademonstravo tarnybinę mašiną, taip pat specialią pareigūnų aprangą. Jaunuoliai susidomėję klausinėjo, kiek tokia apranga sveria, kiek ilgai tenka būti ją apsirengus, kokie reikalavimai yra keliami, norint tapti policijos pareigūnu.

Organizuoto renginio „Kelyje smulkmenų nebūna!“ nugalėtojais tapo komanda pasivadinusi „TZRAI“, II-ąją vietą užėmė komanda pavadinimu „Guolis“, garbingą III-ąją vietą užėmė komanda „Rasiukai“.

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.92.28.84.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Dar daugiau įrodymų, kad Q10 padeda sergantiesiems širdies ligomis

Novatoriško 2014 m. „Q-Symbio“ atlikto kohortinio tyrimo metu surinkta dar daugiau įrodymų, kad vartojant į vitaminą panašaus kofermento Q10...

Ar galėjo nepilnametė iššokti pro langą?

Policijos duomenimis, gegužės 30 d. apie 17 val. 30 min. į Kauno ligoninę iš Kauno, Partizanų g., namo kiemo, pristatyta ir dėl politraumos pag...