Įmonės vadovui už mokesčių slėpimą gresia laisvės atėmimas

Kaunoapskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK)Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai,turėdami informacijos, kad vienoje Kaune esančioje mėsos įmonėje galimaiapgaulingai tvarkoma apskaita ir neteisingai teikiami duomenys apie pajamas,pelną ir turtą, atlikę kratas kriminalistai aptiko daugiau nei 11 tonų mėsos,kuri neapskaityta buhalterinėje apskaitoje.Kaunokriminalistai praėjusią savaitę tikrino didmeninę ir mažmeninę prekybą šviežiaiatšaldyta skerdiena, subproduktais bei rūkytais mėsos gaminiais prekiaujančią įmonę,kurios vadovų sprendimu galimai tam tikra produkcijos dalis sistemingai buvoneapskaitoma įmonės buhalterinėje apskaitoje ir vėliau realizuojama, taipslepiant mokesčius bei į valstybės biudžetą nesumokant PVM nuo neapskaitytosprodukcijos dalies. Kratų metu bendrovėje buvo rasta daugiau negu 11 tonųdokumentais neapskaitytos mėsos gaminių, kuriems bendrovės vadovai neturėjodokumentų. Pagaminta produkcija būdavo realizuojama fizininiams, juridiniams irtai pačiai įmonei priklausančiose prekybos vietose. Tyrimo metu nustatyta, kadapskaitos dokumentai, patvirtinantys sandėlio likučius nuo 2017 m. gruodžio 31d. dienos išvis nėra vedami.Įtariant,kad į valstybės biudžetą nesumokėtas pridėtinės vertės mokestis, nepagrįstai sumažintosbendrovės pajamos, į apskaitos registrus įrašyti neteisingi duomenys apiebendrovės ūkines operacijas, iškreipta tikroji ūkinė, komercinė, finansinė šiosbendrovės būklė bei duomenys apie bendrovės turtą, įtarimai pareikšti įmonėsvadovui. Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimovaldybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal LietuvosRespublikos baudžiamojo kodekso 222 str. ir 220 str. Už tai gresia laisvėsatėmimas iki ketverių metų.

Tyrimąorganizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkėsprokuratūros prokurorai.

 
 

 

      Kaunoapskr. VPK informacija

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.91.203.233.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Selenas – apsauga nuo sunkiųjų metalų

Daugeliui žinoma, kad žuvis yra sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, gyvsidabrio, šaltinis, bet mokslininkai tvirtina, kad žuvyje esantis selenas neut...

Svarbi informacija žemės ūkio valdų valdytojams ir ūkininkams

Primename, kad žemės ūkio valdų valdytojams, o nuo šių metų ir ūkininkams yra numatyta prievolė atnaujinti valdos ir ūkininko ūkio duomenis...