Kiekvienas asmuo turi galimybę pasitikrinti narystę politinėje partijoje

Teisingumo ministerija, gavusi Seimo narių Audroniaus Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno prašymą išsiaiškinti faktinį politinės partijos Rusų aljansas narių skaičių, atkreipia piliečių dėmesį, kad kiekvienas suinteresuotas asmuo turi galimybę pasitikrinti, ar jis priklauso politinei partijai.

„Kiekvienas Lietuvos pilietis gali pasitikrinti, kokiai politinei partijai jis priklauso, ar jo asmens duomenimis nepasinaudota neteisėtai,“ – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Narystę politinėje partijoje galima pasitikrinti Teisingumo ministerijos interneto svetainėje pasinaudojus šia nuoroda https://www.epaslaugos.lt/portal/providers/165?searchId=89407e27-17e0-4fa3-ac64-613201bcb029 . Jei pateikiami tikrovės neatitinkantys duomenys, asmuo gali kreiptis į tą politinę partiją, kurios nariu jis pristatomas arba išsibraukti iš partijos narių sąrašų elektroniniu būdu per elektroninių valdžios vartų portalą.

Jeigu asmuo mano, kad jo asmens duomenimis buvo neteisėtai pasinaudota, jis gali pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.

Kasmet du sykius per metus visos politinės partijos privalo Teisingumo ministerijai pateikti savo narių sąrašus. Juose turi būti nurodytas ir kiekvieno partijos nario asmens kodas. Šie sąrašai sutikrinami su Gyventojų registru, Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registru, patikrinama, ar tas pats asmuo nepriklauso kelioms politinėms partijoms.

Politinių partijų įstatymas neleidžia Teisingumo ministerijai kištis į partijų vidaus reikalus ir aiškintis, ar partijos sąraše nurodyti asmenys iš tiesų priklauso tai partijai.

Atkreiptinas dėmesys, kad pasikeitus teisiniam reglamentavimui, nuo 2016 m. politinės partijos privalo turėti ne mažiau kaip 2 000 narių. Dėl šios priežasties ženkliai išaugo ne tik Rusų aljanso narių skaičius (nuo 1 107 iki 2 047), bet ir Kovotojų už Lietuvą sąjungos, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos, Lietuvos centro partijos, Lietuvos rusų sąjungos, Žemaičių partijos, partijos „Profesinių sąjungų centras“, Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos, partijos „Jaunoji Lietuva“, politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ narių skaičius.

Šiuo metu politinei partijai Rusų aljansas priklauso 1 994 asmenys, todėl partija turės padidinti narių skaičių iki 2 000 asmenų. Jai to nepadarius, pati partija arba Teisingumo ministerija po 30 dienų apie sumažėjusį narių skaičių praneš Juridinių asmenų registro tvarkytojui (Registrų centrui). Registro tvarkytojas informuos partiją, kad būtina papildyti narių skaičių iki 2 000. Jeigu šis skaičius nepapildomas ir partija nepriima sprendimo reorganizuotis ar likviduotis, tuomet registro tvarkytojas inicijuoja politinės partijos likvidavimo procedūrą.

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.21.16.70.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Sugriežtinta neblaivių, pavojingai ir chuliganiškai vairuojančiųjų atsakomybė

Sausio 11 d., penktadienį, Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis sug...

Lietuvos gyventojų - mažiau nei 2,8 milijonai

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, 2019 metų pradžioje Lietuva turėjo 2 milijonus 793 tūkstančius 986 gyventojus.