Naftininkai įtariami nesumokėję daugiau nei 3 mln. Eur mokesčių

50 kratų visoje Lietuvoje, didmeninę naftos produktų prekybą vykdančiose bendrovėse Kaune ir Vilniuje, inventorizacijos naftos produktų talpyklose (terminaluose), 9 asmenys, kuriems pareikšti įtarimai dėl apgaulės ir nesumokėta į valstybės biudžetą daugiau kaip 3 mln. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių.
Tokie pirminiai duomenys apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apygardos valdybos atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo. Tyrimas atliekamas glaudžiai bendradarbiaujant su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais.
Tyrimo duomenimis, trijų Vilniuje ir Kaune registruotų bendrovių kelerių metų apyvarta naftos produktais (dyzelinu, mazutu ir kt.) siekė kelis šimtus milijonų eurų. Bendrai parduota apie 2 mln. tonų degalų. Įtariama, kad iš Rusijos ir Baltarusijos įsigytas dyzelinas, mazutas, panaudojus kelių lengvatinio apmokestinimo bendrovių (ang. offshore) dokumentus, pavirsdavo kuru iš Latvijos, Estijos. Dalis produkcijos buvo parduodama nedidelėms Lietuvos degalinių tinklus turinčioms bendrovėms, kita dalis buvo eksportuojama į Lenkiją ir kitas Europos Sąjungos valstybes. Skaičiuojama, kad per keletą metų trukusią neteisėtą prekybą degalais trys bendrovės apgaule į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 2,2 mln. pridėtinės vertės ir beveik 1 mln. pelno mokesčių.
„Atskleista sudėtinga ne tik Lietuvą, bet ir kitas Europos Sąjungos valstybes apimanti nusikalstama schema, kuomet naudojantis Lietuvoje įsteigtomis realios veiklos nevykdančiomis priedangos įmonėmis bei užsienio šalyse įsteigtomis lengvatinio apmokestinimo bendrovėmis buvo įforminami dyzelino įsigijimo dokumentai tikrovės neatitinkančiomis kainomis ir kiekiais“, – sako FNTT Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus viršininkas Edgaras Leškevičius.
FNTT tyrėjai nustatė, kad vienos iš bendrovių akcininkas ir direktorius galėjo pasisavinti ne mažiau kaip 360 tūkst. eurų bendrovės lėšų. Be to, įtariama, kad tūkstantines sumas naftos produktų didmenine prekyba besiverčiantys verslininkai galėjo panaudoti ir savo namų statyboms.
Tyrimo metu buvo atlikta 50 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir veiklos vykdymo vietose, inventorizacijos naftos produktų talpyklose (terminaluose). Kartų metu rasti ir paimti įmonių ir susijusių užsienio kompanijų buhalterinės apskaitos dokumentai, kompiuteriai bei kompiuterinės laikmenos.
Įtarimai pareikšti 9 asmenims, jiems skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Laikinai apribotos nuosavybės teisės į jiems priklausantį į daugiau kaip 1,7 mln. eurų vertės turtą.
FNTT Vilniaus apygardos valdyba tęsia atliekamą ikiteisminį tyrimą, kurį organizuoja ir kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Įtariamųjų ratas dar gali plėstis.

 Vilniaus apygardos prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos informacija

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.91.203.233.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Selenas – apsauga nuo sunkiųjų metalų

Daugeliui žinoma, kad žuvis yra sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, gyvsidabrio, šaltinis, bet mokslininkai tvirtina, kad žuvyje esantis selenas neut...

Svarbi informacija žemės ūkio valdų valdytojams ir ūkininkams

Primename, kad žemės ūkio valdų valdytojams, o nuo šių metų ir ūkininkams yra numatyta prievolė atnaujinti valdos ir ūkininko ūkio duomenis...