Skraidantis šuo iš Egipto – jau „Zooparke“!


Egipto skraidantys šunys, dažniausiai įvairiose Afrikosdalyse ar Artimųjų Rytų apylinkėse sutinkama šikšnosparnių rūšis, dabar visubūriu apsigyveno „Zoopark“, esančiame Kauno prekybos ir laisvalaikio centre„MEGA“. Kodėl skraidantys šunys? Ogi todėl, kad šių simpatiškų gyvūnų snukučiailabai panašūs į šuns. Be to, šie skraiduoliai pasižymi minkštu ir švelniu rudukailiuku, vidutinio dydžio ausytėmis ir didelėmis, juodomis akimis. Suaugusiošikšnosparnio kūnas siekia apie 15 cm ilgio, o išskleisti sparnai – net iki 65cm ilgio. Patinėlius nuo patelių atskirti galima pagal dydį. Pastarosios turimažesnius kūnelius.Kuo išskirtiniai Egipto skraidantys šunys? Jie vieninteliaiiš didžiųjų šikšnosparnių kaip orientavimosi priemonę naudoja echolokaciją. Taiyra sudėtinga šikšnosparnio atliekama funkcija, kai šikšnosparnis savo liežuviuišleidžia šaižų traškesį, o ausimis – priima to traškesio aidą. Tai leidžiajiems „matyti“ objekto dydį ir atstumą iki jo, tai yra, orientuotis aplinkoje.Taip pat, skleidžiami šie garsai padeda atskiriems individams bendrautitarpusavyje.

Skraidančių šunų prioritetinė gyvenamoji vieta – drėgnitropiniai miškai, tačiau nevengia ir žmonių kaimynystės. Ypatingai bendravimąmėgstantys šikšnosparniai gyvena didelėse kolonijose, vienose didžiausių tarpaukštos socializacijos gyvūnų, gyvenančių grupėse. Nors šikšnosparniai yranaktiniai gyvūnai ir šviesiu paros metu miega kabodami žemyn galvą, glaudžiaisusispietę į didelius būrius, tačiau susidaro įspūdis, kad jie nemiega niekada.Prie echolokacijai skleidžiamų traškesių prisideda amžinas bruzdesys, erzelis,cypsėjimas bei niurnėjimas – būtent tai yra šių gyvūnų kasdienybė.

Tai – vaisiaėdžiai gyvūnai. Pasižymi labai greita medžiagųapykaita ir apetitu, per dieną suvalgo beveik tiek pat, kiek sveria patys.Geriausias skanėstas – laukinės datulės, tačiau nesudaro didelės daliesraciono, nes nėra pakankamai sultingos ar mėsingos. Didelę mitybos dalį sudaroįvairūs sunokę, sultingi vaisiai, jauni lapeliai, pumpurai, nektaras iržiedadulkės.Būtent maistu ir bus jaukinami šie gyvūnai. Skiriant didelįdėmesį jų šėrimui, jaukinimo procesas tampa žymiai paprastesne užduotimi.Skraidantiems šunims bus parodoma, kad žmogus, nors ir žymiai didesnis kūnoproporcijomis, pavojaus nekelia, jis nėra priešas, o atvirkščiai – priartėjusprie žmogaus visada bus tikimybė iš jo rankos gauti skanėstą ar švelnųpaglostymą.

Prijaukinus šiuos skraiduolius, bus leidžiamas žmoniųkontaktas su jais. Galėsite paliesti, paglostyti, ar pamaitinti gyvūnėlius –kaip nuspręsite patys. Tačiau labai svarbu suprasti, kaip ir bendraujant su betkuriuo kitu gyvūnu – elgiantis neatsargiai, agresyviai ar šiurkščiai,specialiai erzinant – Egipto skraidantis šuo įkąsti gali, todėl viskas, koreikia – švelnių, ne per daug staigių judesių, kad nepažadintume jo savisaugosinstinkto.

Šiuo metu pas mus apsigyveno 15 narių būrys (8 patinėliai ir7 patelės), nuo vienerių iki dviejų metų amžiaus. Kartu su dideliu kitų gyvūnųbūriu lauksime jūsų apsilankant „Zooparke“. Daugiau informacijos apie didžiulįmūsų gyventojų ratą: http://www.zoopark.lt/.Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.198.92.22.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Savo vaikų neišlaikančius tėvus pasivijo skolos

Nuo 2019 metų pradžios „Sodra“ paskyrė 1300 naujų vaiko išlaikymo išmokų, kurios mokamos, kai vienas iš tėvų vaiko išlaikymui nemoka da...

Šilutėje nuskambėjo jubiliejinė „Svajonė“

Kovo 16 d. įvyko jau 10-asis vaikų ir jaunimo respublikinės vokalinės muzikos festivalis „Svajonė 10“. Šiemet į Šilutės kultūros ir pram...