Šviečiamoji gyvulininkystės programa – finišo tiesioji

Augantys mieste vaikai ne visada turi galimybę pamatyti  ūkinius gyvūnus gyvai. Ne kiekvienas gali atsakyti kaip pagaminamas pienas, iš kur atsiranda kiaušiniai. Siekdama suteikti darželių auklėtiniams, 1-4 ir 5-8 klasių mokiniams naujų žinių, Žemės ūkio ministerija dvejus metus finansavo Šviečiamąją gyvulininkystės programą, kurioje dalyvavo 100 vaikų darželių ir mokyklų. Šių metų birželį turėtų vykti paskutiniai užsiėmimai.

Įgyvendinant programą vaikai ir jaunimas supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Visos programoje norėjusios dalyvauti ugdymo įstaigos teikė paraiškas. Atrinktos įstaigos buvo aprūpintos edukacijai reikalinga mokomąją medžiaga, priemonėmis ir apdovanotos  atminimo dovanomis už ryžtą bei drąsą dalyvauti šioje naujoje programoje. Į mokyklas ir darželius, tapusius programos dalyviais, iškeliavo pratybų knygelės, spalvinimo knygelės, pažintiniai video filmukai apie ūkinius gyvūnus, dėlionės, rašikliai, kreidelės, kuprinės ir kt. Ugdymo įstaigos, pasinaudodamos gauta medžiaga, savarankiškai organizavo vaikų ir jaunimo švietimo pamokėles, konkursus ir kt. Atrinktųjų įstaigų auklėtiniams taip pat buvo organizuota  gyva pažintis su gyvulininkyste – išvykos į ūkininkų ūkius, mokslo ir studijų institucijas, kuriose laikomi ūkiniai gyvūnai, arba gyvulių parodėlės pačioje ugdymo įstaigoje. 

Šiemet sausio – balandžio mėn. buvo suorganizuoti 97 švietėjiški renginiai pačių programos dalyvių mokymo įstaigose, kuriuose dalyvavo 2 984 dalyviai.

2017 metų skaičiai yra dar iškalbingesni. Per praėjusius metus apmokyta 10,4 tūkst. vaikų ir jaunimo iš 80 ugdymo įstaigų, iš viso suorganizuoti 309 šviečiamieji renginiai: 76 praktiniai užsiėmimai (ūkinių gyvūnų parodos darželiuose, pažintinės išvykos į ūkininkų ūkius,  mokslo ir studijų institucijas), kuriuose dalyvavo 4 092 vaikų ir jaunimo   ir  233 teoriniai užsiėmimai mokymo įstaigose, kuriuose dalyvavo 7 450 vaikų ir jaunimo.

Skaičiuojama, kad per 2017–2018 metus programos švietėjiškoje veikloje dalyvavo apie 15 tūkst. vaikų ir jaunimo.

Šviečiamąją gyvulininkystės programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija kartu su Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centru. Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų.Žemės ūkio ministerijos informacija

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.21.16.70.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Lietuvos gyventojų - mažiau nei 2,8 milijonai

Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, 2019 metų pradžioje Lietuva turėjo 2 milijonus 793 tūkstančius 986 gyventojus.

LSMU onkologų dešimtmetį trukusio mokslinio tyrimo rezultatams – pasaulinis pripažinimas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) onkologų ir chirurgų koloproktologų komandą pasiekė ypatinga naujiena: jų atlikto ilgamečio klin...