Kauno miesto muziejaus renginiai: tapybos darbų paroda bei tradicinių šokių vakaras

KRISTINOS ČIVILYTĖS TAPYBOS PARODA „ATSPINDYS II“
                  
Iš tikro menas lyg veidrodis atspindi ne gyvenimą, o žiūrovą.

Oskaras Vaildas

Rugsėjo 6 d., antradienį, 17 val. Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje (K.Petrausko g. 31) vyks Kristinos Čivilytės abstrakčiosios tapybos darbų parodos „Atspindys II“ atidarymas.

Nors tai jau dešimtoji personalinė menininkės paroda, joje taip pat netrūksta skirtingų temų, spalvinių atradimų. Menininkės darbų paletė susideda iš šviesių ir ūkanotų, bet kartais ryškių ir rudeniškai sodrių – ekspresyvių spalvų.

Dėl savo abstraktaus pobūdžio, menininkės darbai kiekvienam žiūrovui pasakoja skirtingą siužeto istoriją. Tai tarsi individualistinė asmeniška kelionė į kiekvieno vidines impresijas, prisiminimus, praeities miražus ir ateities smėlio pilis.

Tapytoja drąsiai, su užmoju naudoja naujas tapybos technikas, kurių pagalba eksperimentuoja ir suranda naujų būdų kaip išreikšti save ant baltos drobės paviršiaus. Menininkė naudoja mišrias ir grynas technikas: tapo akrilu ir aliejiniais dažais. Norėdama darbams suteikti papildomos ekspresijos per faktūrą – naudoja specialų glaistą. Kaip šio proceso išdava, iš atsiminimų/impresijų šleifo ir eksperimentų procesų, tarsi Botičelio Venera iš jūros putos gimsta, nauji menininkės kūriniai.

Menininkė teigia, jog tapybos procesas trunka palyginus trumpai. Ji tapo pagal savo nuotaiką ir dabartinius jausmus, pasiremia savo pačios patirtimi, artimiausios praeities įspūdžiais, kurių pasisemia iš pasivaikščiojimo parke ar pajūrio paplūdimiais.

Pasak Agnės Batišiūtės-Janušienės, apibendrinant parodos ekspoziciją, galime teigti, jog autorė sukūrė parodą, kuri dvelkia eksperimentine kūrybos dvasia, kurią ji perteikė išgirdusi savo jausmus ir pašaukimą bei pasukusi savo pasirinktu spalvingu pirmapradžiu dvasiniu keliu...

Paroda M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos muziejuje veiks iki spalio 8 d.
 
Rugsėjo 6 d. parodos atidarymo renginys nemokamas!
 
Parodos rengėjai VšĮ „Gabrielės meno galerija“.
 
Kristinos Čivilytės tapyboje atsispindi romantinės mistinės nuotaikos, vyrauja abstrakcijos, gilūs, tamsūs tonai, kontrastai, veržlūs ir minkšti potėpiai.

Jos tapyboje vyrauja abstrakcijos, impresionistinės nuotaikos, romantinis dramatizmas, paveikslai spinduliuoja ypatingą atmosferą.
 
1984-1995 mokėsi Kauno V.Kuprevičiaus vidurinėje mokykloje.
1990-1994 baigė Kauno A.Martinaičio dailės mokyklą.
1995-1999 studijavo literatūrą, kalbas Kauno Vytauto Didžiojo universitete (bakalauras).
1999-2002 studijavo tarptautinę teisę Kauno Vytauto Didžiojo universitete (magistras).
Nuo 2002 m. įstojo į advokatūra, tapo advokato padėjėja, nuo 2004 m. – advokatė.
Nuo 2007 m. įkūrė savo advokato kontorą Kaune, praktikuoja civilinės teisės srityje.
2012-2013 sugrįžo prie dailės, lankė tapybos ir priešimo vakarinius kursus Kauno A.Martinaičio dailės mokykloje, mokėsi pas A.Valių, A.Obcarską ir kt.

Nuo 2013 m. iki šiol aktyviai tapo studijoje, dalyvauja pleneruose, tapybos parodose, jau surengė daug personalinių parodų, nutapė per kelerius metus apie 100 paveikslų.
 
***
 
TRADICINIŲ ŠOKIŲ VAKARAS
 
Rugsėjo 5 d., pirmadienį, Kauno miesto muziejaus lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L.Zamenhofo g. 4) prasideda naujas tradicinių šokių sezonas.

Kviečiame mokančius ir nemokančius, su pora ir be poros!

Tradiciniai šokiai – tai lietuvių kaimo pasilinksminimuose įprasti šokiai: polkos, valsai, kadriliai ir kiti. Šokama grojant gyvai muzikai.

18 val. mokymai (mokoma nesudėtingų šokių)   

19 val. vakaronė                  
             
Tradicinių šokių vakaras vvks  Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje (L. Zamenhofo g. 4.).

Renginys nemokamas!

Kauno miesto muziejaus informacija 

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tapytojos Dalios Kirkutienės paroda „Ne tik juoda balta“

Nuo lapkričio 7 d. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) veiks tapytojos Dalios Kirkutienės per...

Šeštadienį Kauno miesto muziejuje tautodailės darbų paroda ir tradicinė šeimų folkloro šventė

Lapkričio 5 d., šeštadienį, 13 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus Gotikinėje menėje (L. Zamenhofo g. 12)...