Rožini kaspino mėnesį pradės bėgimu už mylimas moteris

Spalio 2 dieną Kaune vyks jau trečią kartą organizuojamas „Pink Run su BENU“ paramos bėgimas. Prieš metus bene du tūkstančius dalyvių sutraukęs ir 6 tūkst. eurų paramos tyrimams surinkęs renginys ir šiemet kvies bėgti už mylimas moteris ir sieks atkreipti dėmesį į krūties vėžį. 

„Kiekvienais metais krūties vėžys nustatomas apie  pusantro tūkstančio moterų. Ir tai yra viena iš klastingiausių ligų, kuri iš pradžių gali pasireikšti tik menkais požymiais. Kuo ankščiau nustatoma liga, tuo lengvesnis gydymas. Tad bėgimo renginiu ir siekiame, parodyti moterims, kad jos mums rūpi ir skatinti nuolat tikrintis, domėtis, taip pat ir padėti, palaikyti jau su liga kovojančias moteris. Kaip sakome, bėgame, „Nes mylime Jas!“. Ir nesvarbu, ar tai mama, žmona, draugė, sesuo, kaimynė“, - pasakojo renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas Algirdas Pukis, pridurdamas, kad visa surinkta parama bus skiriama krūties vėžiu sergančių moterų reabilitacijai sanatorijoje, o dalyviai gali rinktis iš 5 ar 10 kilometrų distancijų.

Virš tūkstančio rožine ir balta, renginio spalva pasipuošusių dalyvių 2014 metais paaukojo 2600 eurus, ir su „Eglės“ sanatorijos pagalba 20 su krūties vėžiu kovojančių moterų galėjo jėgas atgauti reabilitaciniame gydyme sanatorijoje. Prieš metus organizatoriai daugiau dėmesio skyrė ligos prevencijai ir surinkta 6000 eurų suma buvo skirta 100 į rizikos grupę patenkančių moterų tyrimams atlikti. Kauniečiams „Pink Run su BENU“ organizuoti ir paramą paskirstyti padeda Kauno apskrities moterų sveikatos draugijos „Alma“, bei „Eivena“. Renginį remia ir aktyviai jame dalyvauja BENU Vaistinės tinklas.
 
„Turbūt nerasime žmogaus, kuris savo aplinkoje nebūtų susidūręs su onkologinėmis ligomis. Ši liga paliečia ne tik sergančiuosius, bet ir jų artimuosius. Ir vieniems, ir kitiems ligos akistatoje tampa nepaprastai svarbus palaikymas, šypsena, galiausiai, net, rodos, toks naivus, patikinimas, kad „viskas bus gerai“. Būtent su ta intencija – kurti priešnuodį depresijai ir nevilčiai – jau trečius metus bėga „BENU vaistinės“ kolektyvo komanda. Bėgame su atžalomis, sutuoktiniais, draugais, patyrusiais bėgikais ir tais, kurie iki tol nėra nubėgę nė kilometro. Tam, kad skleistume optimizmą ir tikėjimą, jog ligos – įveikiamos“, -  sakė Rasa Marcinkevičienė, BENU Vaistinės tinklo vadovė Lietuvoje

Nei vieno „Pink Run su BENU“ renginio dar nepraleidusi draugijos „Alma“ vadovė Regina Malžinskienė pati su šia liga kovoja jau bene du dešimtmečius. Per šį laiką ji tikina supratusi, kaip svarbu kitų asmenų parama, tinkama priežiūra ir suvokimas, kad vėžys, tai dar ne mirties nuosprendis. 

„Labai smagu matyti tiek daug neabejingų žmonių. Tai tik įrodo, kad moterys esate mylimos, apsuptos artimų žmonių, kurie jus palaiko. Patikėkite, emocijos apima tokios, kad net pamiršti, jog skauda. Ir tikrai, susirgus nereikia niurzgėti, kad man blogai – būtina tikėti, kad viskas bus gerai. Iš patirties žinau, vėžys nėra gyvenimo pabaiga, reikia gyventi ir stengtis dėl tų, kuriuos mylime ir būsime sveikos. Nepasiduokite blogoms emocijoms. Be to, esame mes, šią ligą puikiai pažystančios ir su ja gyvenančios moterys – visada padėsime, patarsime“ – sakė R. Malžinskienė.

Šiemet renginio dalyvių laukia ir keletas naujovių. Keičiasi registracijos tvarka. Visi dalyviai užsiregistruodami gali pasirinkti norimą paramos sumą ir įsigyti renginio marškinėlius, kurie patvirtins, kad dalyvis prisideda prie kovos su krūties vėžiu. Visi dalyviai taip pat galės tapti paramos rinkėjais.

„Kiekvienas užsiregistravęs gaus į paštą unikalų kodą, kurį galės perduoti renginyje nedalyvausiantiems draugams ir taip rinkti paramą. Prie šio dalyvio matysis kiek papildomai jis surinko paramos. Sėkmingiausiam paramos rinkėjui įteiksime specialų padėkos prizą“, -  pasakojo organizatorius.

Šiemet iš dalies keičiasi ir renginio vieta. Prieš metus minai bėgdavo nuo Kauno klinikų iki rotušės aikštės. Tačiau buvo pastebėta, kad tai sudarydavo nepatogumų dalyviams. Šiemet visas renginys vyks Kauno Rotušės aikštėje. Čia bus skelbiamas startas ir finišuos dalyviai. Bus poilsio ir susitikimų zona sergančioms moterims, informacijos apie krūties vėžį palapinė.

Daugiau informacijos www.pinkrun.lt  

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tapytojos Dalios Kirkutienės paroda „Ne tik juoda balta“

Nuo lapkričio 7 d. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) veiks tapytojos Dalios Kirkutienės per...

Šeštadienį Kauno miesto muziejuje tautodailės darbų paroda ir tradicinė šeimų folkloro šventė

Lapkričio 5 d., šeštadienį, 13 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus Gotikinėje menėje (L. Zamenhofo g. 12)...