Šeštadienį Kauno miesto muziejuje tautodailės darbų paroda ir tradicinė šeimų folkloro šventė

Zalagaičių giminės tautodailės darbų paroda „Kūrybinės gijos iš močiutės klėtelės“

Lapkričio 5 d., šeštadienį, 13 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus Gotikinėje menėje (L. Zamenhofo g. 12) vyks Zalagaičių giminės tautodailės darbų parodos „Kūrybinės gijos iš močiutės klėtelės“ atidarymas. 

Seserys Anelė, Kazimiera ir Janina Šlekytės, gyvenusios Dielinės k., Šunskų valsčiuje (Marijampolės apskr.) garsėjo dainomis. XX a. antroje pusėje ne kartą pas jas lankėsi tautosakos rinkėjai. Jų dainos skelbiamos įvairiuose tautosakos rinkiniuose, dainuojamos ir šiandien. Seserys dainavo namuose, dalyvavo saviveikloje. Darbšti visur suspėjanti Kazimiera užaugino septynis vaikus, perdavė meilę liaudies dainai, menui savo vaikams ir anūkams. Šiandien Kazimieros dainas dainuoja anūkė Aistė Jonevičienė, proanūkiai Justė ir Vytenis Jonevičiai. Daug šios giminės moterų užsiima tautodaile. 

Parodoje eksponuojami Kazimieros Zalagaitienės (Šlekytės) ir jos anūkių Astos Grigalevičienės, Virginijos Seinauskienės ir Aistės Jonevičienės tautodailės darbai.

Nuotraukoje Zalagaičių giminė XX a. 8 deš. pradžioje: Kazimiera Zalagaitienė (Šlekytė) pirma iš dešinės, trečia iš dešinės – dukra Virginija Zalagaitytė-Seinauskienė.

Paroda Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje (L. Zamenhofo g. 12) veiks iki lapkričio 26 d. 

Parodos atidarymo renginys NEMOKAMAS!

Tradicinė šeimų folkloro šventė „Graži mūsų šeimynėlė“

Lapkričio 5 d., šeštadienį, 14 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 4) jau vienuoliktą kartą tradiciškai vyks šeimų folkloro šventė „Graži mūsų šeimynėlė“.
 
Nuo 2006 m. kasmet muziejuje organizuojama šventė šeimoms, kurios metu muzikuoti susirenka įvairiausios šeimos. Tai − galimybė parodyti vieni kitiems, ką moka, ko išmoko per metus, paskatinti vaikus suprasti ir vertinti lietuvių tradicijas. Juk visos vertybės vaikui įskiepijamos šeimoje. 

Ši šventė – taip pat ir proga šeimai pabūti kartu, apsijungti bendram muzikavimui, kuriant programą.

Renginys NEMOKAMAS!

Kauno miesto muziejus        

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.242.25.198.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tapytojos Dalios Kirkutienės paroda „Ne tik juoda balta“

Nuo lapkričio 7 d. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) veiks tapytojos Dalios Kirkutienės per...

Kauno pilyje pristatoma Irenos Mikuličiūtės-Mikos personalinė tapybos darbų paroda „Iš tamsos į šviesą“

Lapkričio 3 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno miesto muziejaus Kauno pilies skyriuje (Pilies g. 17) atidaroma Irenos Mikuličiūtės /MIKOS/ personal...