Tradicinėje gyvūnų šventėje pranciškonai laimins augintinius

Ketvirtus metus iš eilės, Kauno senamiesčio bendruomenė kviečia gyvūnų mylėtojus paminėti Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, dieną. Spalio 1 dieną Kaune vyksiančiame renginyje laukia renginiai visai šeimai – nuo tradicinės eisenos su gyvūnais, veislynų pasirodymų, edukacinių renginių, smagių klounų šėlsmo iki brolių pranciškonų palaiminimo. 

Eisena aplink pilį ir palaiminimas gyvūnams

Šventė tradiciškai prasidės 10.30 val. Šv. Jurgio Kankinio bažnyčioje, kur bus aukojamos Šv. Mišios už gyvūnų organizacijų darbuotojus, savanorius ir visus gyvūnų mylėtojus. Po Šv. Mišių keli šimtai augintinių, kartu su savo šeimininkais, šventę tęs žygiuodami iškilmingoje eisenoje aplink Kauno pilį.  

„Kiekvienas lakstantis keturkojis ar šliaužiantis roplys, pūkuotas ar plunksnuotas gyvūnėlis ras savo vietą dalyvių gretose. O smalsūs šventės žiūrovai turės puikią galimybę stebėti ir grožėtis įvairiausių rūšių augintiniais, pamatyti, kokie gyvūnėliai gyvena dvasininkų, miesto valdžios atstovų, garsiųjų sportininkų, pramogų pasaulio atstovų namuose. Kaip matėme praėjusių renginių metu, į ką akis paganyti tikrai yra“, - pasakojo A. Grybauskienė, „Kauno senamiesčio draugijos“ vadovė. 

Renginio metu bus prisimenamas ir Šv. Pranciškus Asyžietis, kuris visiems geriausiai žinomas kaip gyvūnų globėjas. Tai žmogus, kuris pamokslavo ne tik broliams, pasauliečiams, bet ir padangių sparnuočiams. Juos mylėjo, kalbėjosi su visais gyvūnais ir laimino. Sekant šio neturtėlio pavyzdžiu, po šventinės gyvūnų bei jų šeimininkų eisenos broliai pranciškonai suteiks palaiminimą šventėje dalyvausiantiems gyvūnams, melsis užtarimo malda. 

Nebus kada nuobodžiauti

Pasimeldus ir iškilmingai pražygiavus, šventės dalyviai ir jų augintiniai bus kviečiami prie Kauno pilies scenos, kur nuo 12 val. vyks šventiniai pasirodymai, veislynų ir kitų organizacijų prisistatymai. 

„Renginio dalyviai galės susipažinti iš arčiau su Berno zenenhundų, špicų, samojedų, vokiečių dogų, vakarų škotų terjerų, taksų, britų aviganių, laikų, Lietuvos skalikų, haskių veislėmis, kurias pristatys jų veislynai. Pasigrožėti paruošta programa kvies iš Latvijos atvyksiantis kinologų klubas „Inter Sport Canis” bei jojimo sporto mokykla. Į rūpimus klausimus gyvūnų šeimininkams ar besiruošiantiems tokiais tapti atsakys LSMU VASA „Būsimo šeimininko akademijos“ atstovai“, - vardijo A. Grybauskienė. 

Pasak organizatorės savo veiklą šiemet pristatys ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologai, šunų kinkinių sporto klubas „Fluidus“, dresūros mokykla „Reksas“. 

Kol tėveliai konsultuosis su veislynų savininkais, kinologais ir ieškos atsakymų, mažieji šventės dalyviai galės apsilankyti vaikų zonoje bei pasidžiaugti šių metų šventės staigmena – „Baltijos“ cirko keturkojų ir klounų pasirodymu. 

Dailins būdas beglobiams šunims

Šiemet organizatoriai paruošė ir naujieną, kuria apsidžiaugs ne vienas be šeimininkų likęs keturkojis – labdaros akciją „Sukurk jiems namus“. 

„Turime geradarių, kurie dovanoja būdas. Renginiu metu jos bus išmargintos gražiausiomis spalvomis, įvairiausiais ornamentais ir paverstos jaukiomis šunelių pastogėmis. Tikime, kad visi gyvūnai turi sulaukti mūsų dėmesio ir rūpesčio, nepaisant to, kaip jiems gyvenime pasisekė su šeimininkais“, - sakė organizatorė, kviečianti visus galinčius padėti prieglaudose gyvenantiems gyvūnams.  

Ketvirtus metus vykstantis ir augantis renginys tik įrodo,  kad gerumas ir meilė gyvūnams mums nesvetimas. Organizatoriai kviečia atvykti drauge su savo šeimos nariais, nepamirštant savo augintinių, ir kartu paminėti artėjančią Šv. Pranciškaus, gyvūnų globėjo, dieną.

Daugiau informacijos apie renginį http://www.kaunosenamiestis.lt ar https://www.facebook.com/Kauno.senamiestis.gyvai/?fref=ts

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Tapytojos Dalios Kirkutienės paroda „Ne tik juoda balta“

Nuo lapkričio 7 d. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12) veiks tapytojos Dalios Kirkutienės per...

Šeštadienį Kauno miesto muziejuje tautodailės darbų paroda ir tradicinė šeimų folkloro šventė

Lapkričio 5 d., šeštadienį, 13 val. Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriaus Gotikinėje menėje (L. Zamenhofo g. 12)...