Dainų šventės Liaudies meno parodoje išsaugotos tradicijos ir naujų interpretacijų įvairovė

Dainų šventės metu rengiamalietuvių liaudies meno paroda teisėtai laikoma didžiausiu įvykiutautodailininkų gyvenime. Jos metu pristatomi pastarųjų penkerių metų kūriniai,atspindintys visus to laikotarpio pasiekimus, išsaugotas, o retkarčiais iratkurtas tradicijas, naujų interpretacijų įvairovę.

Liepos3 d. 16 val. Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje durisatversianti Liaudies meno paroda lankytojų lauks iki liepos 31 d. Parodosekspoziciją sudarys liaudies dailės darbai, atskleidžiantys plačią tradicinių dailėsšakų panoramą, juos pristatys apie pusė tūkstančio talentingų Lietuvos meistrų.Meniškiausi, geriausiai ir įdomiausiai tradiciją atspindintys kūriniai buvoatrenkami visuose šalies regionuose.

„Šiemet,švęsdami valstybės jubiliejų, esame laimingi, kadgaivinanti tradicijos versmė vis dar trykšta – atsinaujindama, primindama, kąpaveldėjome, kuo esame saviti įvairiaspalviame šiuolaikiniame pasaulyje“, –džiaugiasi parodos kuratorė, dailėtyrininkė Teresė Jurkuvienė.

Kaipįprasta, parodoje bus eksponuojami vaizdinės dailės – skulptūros, tapybos,grafikos, popieriaus karpinių – kūriniai, dailiųjų kaimo amatų pavyzdžiai –audiniai, mezginiai, tradiciniai dirbiniai iš molio, metalo, medžio, – paprotinėsdailės darbai – sodai, margučiai, Vilniaus verbos.

Šiųmetų parodos naujovė yra du skyriai, kurie suteiks ekspozicijai ypatingąatspalvį, pritinkantį minimai valstybės sukakčiai. Norėta pabrėžti šiuolaikinioliaudies meno ištakas, XIX amžiaus kaimo dailiuosius amatus, taip pat parodytijo ateitį – moksleiviško amžiaus vaikų kūrinius. Tradicinius liaudies dailėsdirbinius, į kuriuos panašūs buvo eksponuoti pirmosiose lietuvių dailėsparodose, parodai paskolino Lietuvos dailės muziejus. Vaikų dirbiniai atrinktimoksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ parodose.

Parodojesavo kūrinius pristatys per penkis šimtus autorių. Jų biografijos įvairios, kaikurie visą savo gyvenimą vertėsi tradicinių dirbinių gamyba, dažnai paveldėjęamatą šeimoje, kitiems kūryba yra malonus laisvalaikio užsiėmimas, kartaisatrastas tik antroje gyvenimo pusėje, netikėtai atsiskleidus įgimtiemsgabumams. Pastarųjų profesijos, iš kurių valgyta duona, kuo įvairiausios – daugpedagogų, inžinierių, ekonomistų, yra gydytojų, agronomų, vadybininkų,teisininkų, mokslo daktarų. Kai kurie autoriai yra garsūs, gerai žinomiLietuvoje ir už jos ribų, su kitais liaudies meno gerbėjai susipažins pirmąkartą. Vyriausia parodos autorė, 1921 m. gimusi tapytoja Elena Ruzgienė, yrabeveik vienmetė su Lietuvos Respublika, o jauniausiems, pristatytiems vaikųskyrelyje, tėra dešimt metų.Lietuvos valstybės atkūrimošimtmečiui dedikuojama Dainų šventė „Vardan tos...“ birželio 30 d. Kaune irliepos 1–6 d. Vilniuje pakvies į penkiolika renginių.  Sostinės aikštėse, parkuose, bažnyčiose,koncertų salėse vyks renginiai ir koncertai, kuriuose pasirodys chorai,vokaliniai, kanklių bei dainų ir šokių ansambliai, pučiamųjų ir liaudiesinstrumentų orkestrai, mėgėjų teatrai, folkloro kolektyvai, tradicinių amatųmeistrai.

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite