Lietuvos Respublikos Seime mokėsi būti parlamentarais

Lapkričio 8–9 d. Vilniuje vyko projektas „Mokomasis Lietuvos Respublikos Seimas“, kurio metu parengti jaunimo politikos pasiūlymai pasieks tikruosius parlamentarus. Projekte dalyvavo šimtas jaunuolių iš visos Lietuvos. Projektą inicijavo Jaunimo organizacija DARBAS (JOD).

Šiuo jau trečius metus vykstančiu renginiu siekiama įtraukti jaunus žmones į politiką, supažindinant juos su darbu Parlamente, įstatymų leidyba, valstybės valdymo ypatybėmis, Seimo frakcijų darbu, simuliuojant LR Seimo komitetų ir plenarinių posėdžių veiklą.

Susirinkusius jaunuolius penktadienį pasveikinti atvyko Seimo Pirmininkės pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Seimo nariai Vytautas Gapšys, Viktoras Fiodorovas, Valdas Skarbalius, Darius Ulickas, Dangutė Mikutienė, Artūras Paulauskas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka. Antrąją renginio dieną iškilmingą plenarinį posėdį atidarė projekto globėja Seimo pirminininkė Loreta Graužinienė, kuri jaunimui linkėjo žingeidumo, užsispyrimo, visokeriopos sėkmės ir nebijoti išsakyti savo nuomonės.

Pirmąją projekto dieną jaunuoliai dirbo 4-iuose komitetuose: Socialinių reikalų ir darbo, Ekonomikos, Švietimo ir Europos reikalų, kuriuose buvo gilinamasi į svarbias jaunimui problemas, jų sprendimo būdus. Visos diskusijos virto realiais dokumentais, kurie buvo svarstomi plenarinio posėdžio metu istorinėje Kovo 11-osios salėje. Jam pirmininkavo jauniausias Seimo narys Viktoras Fiodorovas.

Daugumos pritarimu buvo priimtos trys rezoliucijos: dėl jaunimo politikos įgyvendinimo regionuose skatinimo; dėl nevyriausybinių jaunimo organizacijų veiklos finansavimo savivaldybėse 2014 m.; dėl studijų apmokestinimo sistemos sukūrimo ir įgyvendinimo. Priimta ir viena pozicija dėl jaunimo užimtumo ir integracijos į darbo rinką Europos Sąjungoje. Šių dokumentų svarstymas deleguotas Seimui, Darbo partijos frakcijai Seime ir ministerijoms. Tikimasi, kad į pasiūlymus ir rekomendacijas bus atsižvelgta.

Iškilmingo renginio uždarymo metu visiems dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, patvirtinantys dviejų dienų Seimo darbo simuliaciją, taip pat apdovanoti aktyviausi komitetų ir plenarinio posėdžio dalyviai. „Mokomasis Lietuvos Respublikos Seimas“ uždarytas, sugiedant Lietuvos himną.

„Džiaugiuosi projekto dalyvių aktyvumu renginio metu. Manau, kad visi priimti dokumentai pasieks atitinkamas institucijas ir tai virs realiais įgyvendintais spendimais. Matydamas šių metų projekto sėkmę, tikiuosi, kad kitais metais išvysime nebe šimtą, o 141 jaunąjį parlamentarą”, – kalbėjo JOD pirmininkas Benas Cechanavičius.

JOD susikūrė 2003-aisiais ir jau šių metų lapkričio 23 d. švęs 10 metų veiklos jubiliejų. Oganizacija veikia 60-yje Lietuvos savivaldybių bei vienija virš 3000 narių ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir regionuose. Toks mastas leidžia organizacijai pristatyti įvairiapusę Lietuvos jaunimo poziciją.

Griežtai draudžiama Kaunietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kaunietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kaunietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.81.220.239.

Rašyti

Portalo Kaunietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Kauno@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prie Kauno mero komandos prisijungia D. Bunkus

Nuo šio antradienio Kauno mero Visvaldo Matijošaičio patarėju pradeda dirbti Danielius Bunkus. Didžiulę patirtį privačiame versle turintis spe...

Mišką valdantys gyventojai mokestį už parduotą medieną ir nenukirstą mišką privalo sumokėti iki liepos 15 d.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) primena, kad nuo 2015 m. visi miško valdytojai turi mokėti privalomuosius...